Makijaż dla nastolatki – czy to dobry pomysł?

W życiu każdej młodej kobiety nadchodzi taki moment, w którym czuję potrzebę korygowania swojej urody. Czas ten przypada zazwyczaj na okres dojrzewania i buzowania hormonów. Nastolatki chcą się wtedy malować, prostować i farbować włosy czy przekłuwać coraz to wymyślniejsze miejsca na ciele. Wielu rodziców i nauczycieli się przed tym buntuje. Ale czy rzeczywiście słusznie?

W większości polskich szkół makijaż dla nastolatek jest zabroniony. Sprzeciwiają się temu również rodzice. Jednak sprawa nie jest taka prosta. Przecież wszyscy dookoła nastolatek się malują – nauczycielki, mamy, babcie, ciocie, starsze kuzynki. Dlaczego więc malowanie ma być niedostępne dla nich? Czy jest w tym coś złego? Czy ma to jakikolwiek wpływ na wyniki w nauce i przyswajanie wiedzy? Czy makijaż przeszkadza dziewczynkom w nawiązywaniu relacji rówieśniczych? Oczywiście, że nie.

Pora, aby rodzice i nauczyciele zrozumieli, że makijaż nie jest niczym złym ani wulgarnym. Niektóre nastolatki rzeczywiście chcą poprawić swój wygląd czy zakryć pryszcza, inne z kolei może po prostu interesują się wizażem i kosmetologią i wiążą z tym swoją przyszłość.

Nastolatkami, które chcą się malować kierują dokładnie takie same motywy jak osobami dorosłymi. Poza tym zakazany owoc lepiej smakuje – sporo dziewczyn maluje się by zrobić na złość belfrom i rodzicom. Dlatego warto nieco zmienić swoje poglądy na tę kwestię i pozwolić nastolatkom decydować o tym, czy mają na swoich rzęsach trochę tuszu czy nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *